ברק בתקשורת

שער ממון.png

טובעים בביורוקרטיה

ממון 3.08.21

 

במיזם "שולה מוקשים" מיזם שמטרתו טיוב רגולציה,  אוספים את סיפורי החלמאות הביורוקרטים  ומציגים אותם לח"כ,  ברק הרשקוביץ מייסד המיזם מספר: "במקרים רבים פקידים קובעים נהלים כלכלים מבלי לבדוק אתך ההשלכות הכלכליות שלהם, את מידת נחיצותם או השפעתם על בית העסק.

כתבה קפמייניים ווינט.jpg

ווינט כותבים על הקמפיין שניהלנו למפלגת "ימינה":

במסגרת הקמפיין שניהלנו לנפתלי בנט לראשות הממשלה ניהלנו את האסטרטגיה של הקמפיין וכן את הפעלתו על זרועותיו - הפוליטית, התקשורתית, הדיגיטלית, התכנים, השטח ועוד. הקמפיין נסמך על מחקרי עומק בשיתוף מיטב הסוקרים בארץ ובעולם ובמסגרתו נערכו שינויים במיתוג המפלגה והמועמד ומיצוביהם בזירה הפוליטית והציבורית וכן ניהול הקמפיין בהסתמכות על ניתוחי דאטה מתקדמים ויצירתיים. 

ברק גלובס אנגלית.png

Budget impasse stalling vital economic reforms

The Israeli government has to change course urgently. The Arrangements Bill presented by Katz and the Ministry of Finance to the public is valuable reform-driven fuel for the engines of economic growth. If it does not pass immediately, it may be too late"

ברק גלוב 5.11.png

דעה: תקיעת תקציב המדינה וחוק ההסדרים פוגעת במשק כולו

גלובס 05.11.20

מונחת על המדף תכנית כלכלית מצויינת ונועזת שיכולה להיות המנוע שימשוך את המשק מהמיתון ויעניק רווחה ושגשוג לישראלים רבים. אבל אמירות מדאיגות של שר האוצר מלמדות שהתכנית הכלכלית הזו כלל לא עולה לאישור הכנסת בקרוב ועל כן, באקלים הפוליטי, אולי לא תעלה בכלל. ממשלת ישראל צריכה להתעשת ולהעביר את חוק ההסדרים מייד, אחרת המחיר יהיה כבד.

ברק איי 24.png

Israel is in a severe fiscal crisis and its price could be high.

I24 NEWS 19.10.20

 

The 2021 budget should look without flinching at the fundamental failures of the State of Israel: public service wage agreements that reward employees by seniority rather than performance, an education system that fails to train the future generation because it is stuck in an outdated paradigm, bureaucratic and regulatory hurdles thrown in the way of small businesses.

ברק כאן 11.png

הכל על הרפורמה שתצמצם את התחרות בישראל

מכון התקנים מציע רפורמה שתחזק את היבואנים הגדולים ותחליש את בעלי העסקים הקטנים - ועל הדרך גם תנפח את יוקר המחיה.

אם תעבור ה-'רפורמה' שמבקש לקדם מכון התקנים - תחרות לא תהיה כאן".

ברק רדיו תל אביב.png

ראיון ברדיו תל אביב – מכון התקנים

18.08.2020 רדיו ת"א 

מייסד מיזם "שולה המוקשים" להפחתת הבירוקרטיה על הרגולציה על הגפילטע פיש בישראל

הקונגרס.png

ברק הרשקוביץ מתארח בפודקאסט - הקונגרס

הקונגרס #181 עם ברק הרשקוביץ ממיזם 'שולה מוקשים' לצמצום ביורוקרטיה. דיברנו על ועדת הכלכלה בראשות ח"כ יעקב מרגי מש"ס שחוסמת תשתית פריסת אופטים בגלל שנטפליקס לא משקיעה מספיק בהפקות מקור ישראליות, על הקשר הביזארי בין הילארי קלינטון והרגולציה על גפילטע פיש בישראל, על רפורמה אפשרית במכון התקנים בחסות חוק ההסדרים, על ההתבטאות של יאיר גולן על תפקידה של מערכת החינוך, על המאבק בין חברת אפל וחברת אפיק שהגישה תביעה נגדה, על דמי אבטלה בתקופת קורונה, ודיברנו גם על מישהו שעצם הזכרת השם שלו ברשתות חברתיות עלולה לגרום לנו להחסם… אז תצטרכו להקשיב

ברק-מכון-התקנים.png

צבע הכסף, כאן – רשת ב' 28.07.2020​

כולנו היינו במדינות אחרות ונדהמנו מפערי המחירים של מוצרים וסחורות.אחד החסמים הכבדים העומדים בפני יבואנים הוא עומס של תקנים וביורוקרטיה מיותרים והחסמים הללו מפריעים לעסקים קטנים ומתגלגלים לכיס של כולנו. במסגרת מיזם שולה המוקשים קידמנו רפורמות שיפתחו את הייבוא לישראל ואנו מצפים שיושלמו עם העברת תקציב. האזינו לברק הרשקוביץ, ממייסדי "שולה המוקשים" ומוחה רגולציה מספר על הצורך בהורדת הביורוקרטיה המפריעה ליבוא ולתחרות בישראל.

ברק-ישראל-היום-747x450 (1).png

האוצר: קיצוץ בשכר במגזר הציבורי ורפורמות לעידוד צמיחה

ישראל היום 12.07.2020 

בין הרפורמות שיוצעו: קיצוצים נרחבים במגזר הציבורי והסרת חסמי יבוא • יתבצעו במקביל לתוכנית הסיוע לעוסקים ולעסקים • השבוע יוצגו גם ממצאי הכדאיות של הרכבת התחתית.

FireShot-Capture-116-הבשורה-שמתחבאת-בחוק

הבשורה שמתחבאת בחוק ההסדרים

גלובס 12.07.2020

מכון התקנים הוא שער הכניסה העיקרי של כמעט כל הייבוא למדינת ישראל, אך הוא התנפח ברבות השנים למפלצת רגולטורית שמכבידה על המשק הישראלי • איך נלחמים בביורוקרטיה? שינוי אפשרי הגיח עם פרסום טיוטת חוק ההסדרים בשבוע שעבר

ברק אייטם.png

PI Media|25.8.2020

המאבק הקיומי של המסעדות בישראל לא התחיל בקורונה, אלא רק החריף. איך מתמודדים המסעדנים עם הבירוקרטיה? איפה עומדת הרגולציה בישראל ביחס לעולם? למה מסעדות יקרות? וכמה מרוויחים המסעדנים בתוך סיר הלחץ הזה. אורחים בפרק: תומר מור, בעלים לשעבר של מסעדת 'ג'רמייה' בתל אביב וממייסדי 'מסעדנים חזקים ביחד' וברק הרשקוביץ', מייסד המיזם 'שולי המוקשים' שנאבק בהסרת בירוקרטיה לעסקים בישראל.

מידה-ברק-810x450.png

משבר הקורונה הוא הזדמנות לקצץ ברגולציה ולהזניק את ענף המזון

מידה 31.05.2020

מחקר חדש חושף את עומק פגעי הבירוקרטיה במסעדות ובתי קפה, ומציע מתווה להפשטת והקלת התקנות כחלק מהסיוע לשיקום המשק

חדשות-המשק-770x450.png

בירוקרטיה ישראל הולכת להשאיר את ענף המסעדנות במשבר הרבה אחרי הקורונה

חדשות המשק 14.05.2020

ממספר הכיורים וגודל המקרר ועד גובה מתקן הקריאה במקרר וגודל אזור שטיפת הכלים, מדינת ישראל יורדת לחיים של מסעדנים. בעל מסעדה במכז הארץ: "ניהלתי את העסק 10 שנים ואז יום אחד משרד הבריאות אמר לי שאני חייב להרוס קיר. עשיתי את זה בעלות של 30 אלף שקל. ואז בא אגף שימור ואמר לי שאסור היה לי להרוס את הקיר, ואני עדיין בדיונים בבית משפט". מחקר חדש חושף את הקשיים מהם ענף המסעדנות סובל, ומציע לפשט את המערכת ולהסיר חסמים.

ברק-רדיו-תא.png

ראיון ברדיו תל אביב – רישוי עסקי מזון

"ישנם בעלי עסקים שרשויות מסוימות מאלצות אותם להרוס קיר, ואילו רשויות אחרות אוסרות עליהם להרוס את אותו הקיר בדיוק – נותר להם רק להחליט עם מי להסתבך. זו רק דוגמה לתסבוכת הביורוקרטית שהופכת בעלי עסקים לעבריינים", האזינו לברק הרשקוביץ ממייסדי מיזם והמסעדן יונתן בורוביץ' בראיון ל102fm רדיו תל אביב

ברק-דה-מרקר-810x346.png

לטפל ב"איש השמן": ההזדמנות החד-פעמית של כלכלת ישראל

דה מרקר 05.04.2020

מענקים לתושבים ולעסקים כבודם במקומם מונח להרגעת החששות, אך אם הם לא ילוו ברפורמות עמוקות שיפשיטו מהכלכלה הישראלית את השלשלאות שעיכבו אותה עד כה – שפיכת הכסף הזאת תהפוך ברבות השנים לנזק שקשה יהיה להתאושש ממנו.

תמונה1-810x450.png

מחוקקים, אל תצאו טונה! יש להקל ברגולציה על עסקי מזון

גלובס 18.10.2019

לאחרונה נעשו ניסיונות להקל ברגולציה על עסקי המזון. חשוב שמקרה הטונה המקולקלת בארומה ת"א לא יסיט את הספינה לאחור.

ברק-מה-מרקר-משתנות-535x450.png

משרד הבריאות קובע תקן למשתנות במסעדות

דה מרקר 18.09.2019

ליצמן עשה שמיניות באוויר כדי לסייע למסעדה לפעול בניגוד לתקנות משרד הבריאות, כשהיא מסכנת אנשים ■ באותו הזמן, עשרות אלפי עסקים קטנים שפועלים כחוק חווים התעללות ביורוקרטית קיצונית.